Polskie kluby

1 liga Polska – kto faworytem na starcie?

1 liga polska

Poprzedni sezon 1 ligi przyniósł wiele emocji i niespodzianek. Rywalizacja o awans do Ekstraklasy była zacięta do samego końca, a o ostatecznym układzie tabeli zadecydowały detale. Wielu kibiców z niecierpliwością oczekuje rozpoczęcia nowych rozgrywek, licząc na jeszcze więcej sportowych wrażeń. Kto tym razem okaże się najlepszy i wywalczy przepustkę do elity? Czy faworyci sprostają oczekiwaniom, a może czekają nas kolejne niespodzianki? Przyjrzyjmy się temu, co może przynieść nadchodzący sezon 1 ligi.

Faworyci bukmacherów

Bukmacherzy już teraz typują faworytów nadchodzącego sezonu 1 ligi. Według kursów, największe szanse na awans mają:

DrużynaKurs na mistrzostwo
Wisła Kraków3.25
Arka Gdynia3.75
Ruch Chorzów5.50
ŁKS Łódź7.50

Eksperci i dziennikarze sportowi również wskazują na te zespoły jako głównych kandydatów do gry w Ekstraklasie. Wisła Kraków, po udanym sezonie zwieńczonym triumfem w Pucharze Polski, jest wymieniana jako murowany faworyt. Arka i Ruch Chorzów to solidne drużyny z aspiracjami, a ŁKS Łódź ma nadzieję na powrót do dawnej świetności.

Warto jednak pamiętać, że typy na piłkę nożną to nie tylko kursy bukmacherów, ale także głębsza analiza formy, transferów i potencjału poszczególnych zespołów. Nie można lekceważyć drużyn spoza czołówki, które mogą zaskoczyć i namieszać w walce o najwyższe cele.

Wisła Kraków – czy powtórzy sukces w Pucharze Polski?

Wisła Kraków w poprzednim sezonie sięgnęła po trofeum w Pucharze Polski, pokonując w dramatycznym finale Pogoń Szczecin strzelając decydującego gola w dogrywce. Sukces ten dał „Białej Gwieździe” przepustkę do eliminacji Ligi Konferencji Europy.

W przerwie letniej doszło do zmian w krakowskim zespole. Nowym trenerem został doświadczony Kazimierz Moskal, który w przeszłości prowadził m.in. ŁKS Łódź i Pogoń Szczecin.

Wisła w nadchodzącym sezonie będzie musiała skupić się zarówno na walce o awans do Ekstraklasy, jak i na rywalizacji w europejskich pucharach. Celem minimum jest powtórzenie wyniku z poprzednich rozgrywek i zajęcie miejsca w czołowej trójce 1 ligi. Jeśli chodzi o Ligę Konferencji, to „Biała Gwiazda” liczy na przebrnięcie przez eliminacje i zaistnienie na arenie międzynarodowej.

Beniaminkowie – kto ma szansę na niespodziankę?

W nadchodzącym sezonie 1 ligi zobaczymy trzech beniaminków:

• Kotwica Kołobrzeg – mistrz 2 ligi z poprzedniego sezonu, który po raz pierwszy w historii zagra na zapleczu Ekstraklasy.
  • Pogoń Siedlce – wicemistrz 2 ligi, powracający po 6 latach nieobecności do 1 ligi.
  • Stal Stalowa Wola – ostatni z beniaminków, który wrócił po 14 latach na zaplecze ekstraklasy dzięki wygranej w barażu z KKS Kalisz.

Beniaminkowie zawsze są zagadką i nie inaczej będzie tym razem. Każdy z nich ma swoje atuty i będzie chciał udowodnić, że zasłużył na grę w 1 lidze. Kotwica Kołobrzeg, Pogoń Siedlce i Stal Stalowa Wola to drużyny nieobliczalne, które mogą napsuć krwi faworytom i namieszać w ligowej tabeli.

Spadkowicze z Ekstraklasy – czy odzyskają siłę?

Trzy zespoły, które w poprzednim sezonie pożegnały się z Ekstraklasą, to:

1. ŁKS Łódź
  2. Ruch Chorzów
  3. Warta Poznań

Spadkowicze zawsze mają jeden cel – jak najszybciej wrócić do elity. Nie inaczej będzie w przypadku ŁKS Łódź, Ruch Chorzów i Warta Poznań, które liczą na to, że pobyt w 1 lidze będzie tylko przejściowy.

Nadchodzący sezon 1 ligi zapowiada się niezwykle interesująco. Wisła Kraków, Arka Gdynia i Ruch Chorzów to główni faworyci do awansu według bukmacherów i ekspertów. Nie można jednak lekceważyć beniaminków oraz spadkowiczów z Ekstraklasy, którzy będą głodni sukcesu. Emocji na pewno nie zabraknie, a rywalizacja o najwyższe cele powinna trwać do samego końca. Warto śledzić zmagania drugoligowców i kibicować swojej ulubionej drużynie. 1 liga to świetna okazja do odkrywania talentów i obserwowania, jak kształtuje się przyszłość polskiego futbolu.

Materiał partnera