Z Gołuchowem na remis!

Nielba Wągrowiec – LKS Gołuchów 2:2 ( 0:0)

Nielba: Leśniewski 75′ ( k ), Bzdęga 90+1′

LKS Gołuchów: Szymkowiak 55′, Guźniczak 88′

Nielba: Łagodziński – Dobrzykowski ( Marchel 55′), Gruszka, Rocławski, Leśniewski, Sporek ( Piechowiak 57′), Bzdęga, Figaszewski, Iskrzyński, Rozmarynowski, Steinke

W sobotę rozegrana została 23 kolejka spotkań o mistrzostwo IV ligi. Wicelider – wągrowiecka Nielba podejmowała na własnym stadionie zajmujące 10 miejsce LKS Gołuchów.

Od początku spotkania Nielba ruszyła do ataku na bramkę przeciwnika. Można było zaobserwawać przewagę naszych zawodników. Po jednej z akcji, po strzale który trafił w poprzeczkę do piłki dopadł Rafał Leśniewski, który umieścił piłkę w siatce, jednak sędzia liniowy dopatrzył się spalonego i bramka nie została uznana. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym rezultatem.

W drugiej połowie Nielba ruszyła do jeszcze bardziej intensywniejszych ataków, a drużyna gości czekała na swoje sytuacje. Po jednej z akcji, prawą stroną boiska przedarł się zawodnik gości, który tak dośrodkował piłkę, że trafiła pod nogi zawodnika z Gołuchowa, który bez problemu umieścił piłkę w siatce. Od 55 minuty Nielba przegrywała 0:1.

Stracona bramka spowodowała, że gospodarze ruszyli do zdecydowanych ataków i stwarzali bardzo groźne sytuacje, ale na bramkę trzeba było czekać do 75 minuty, kiedy to po zamieszaniu w polu karnym sfaulowany został zawodnik Nielby i sędzia wskazał na 11 metr boiska. Jego skutecznym egzekutorem okazał się kapitan naszej drużyny – Rafał Leśniewski.

Nielba chcąc doprowadzić do strzelenia kolejnej bramki narażała się na groźne kontry przeciwnika. Po jednej z takich akcji prawą stroną boiska, w pole karne wbiegł zawodnik gości, który oddając celny strzał obok bramkarza Nielby, wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Do końca spotkania zostały 2 minuty. Nielba nie miała dużo czasu, aby odrobić straty. Udało się tego dokonać w doliczonym czasie gry. Tomasz Bzdęga znalazł się w polu karnym i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Nielba straciła pierwsze punkty u siebie, ale nadal pozostaje wiceliderem tabeli.