Wygrywamy ligę wojewódzką! Czy będzie III liga?

Wygranym, wyjazdowym meczem z Ostrovią 1909 Ostrów Wlkp – 5:0, zawodnicy Nielby Wągrowiec, na jedna kolejkę przed końcem rozgrywek są już pewni tego, ze zajmą pierwsze miejsce w tabeli. Konsekwencją wygrania ligi jest to, ze w przyszłym sezonie będą mogli zagrać w wyższej klasie rozgrywkowej – III lidze. Czy Nielbę stać na grę na tym poziomie rozgrywek? Sportowo na pewno tak, ponieważ mamy zawodników którzy grali już w wyższych ligach niż trzecia, no i oczywiście mamy zdolną młodzież, na którą trzeba stawiać. Jednak poza aspektem sportowym ważna jest też kwestia finansów. Oczywistym wydaje się fakt, że bez poważnego sponsora, miasta raczej nie będzie stać na utrzymanie drużyny w III lidze. Jednak wszyscy są dobrej myśli. Póki co, ze strony władz miejskich można usłyszeć pozytywne sygnały o chęci pomocy klubowi. Trzeba mieć nadzieję, że jak zwykle zwycięży zdrowy rozsądek. Zawodnicy zrobili swoje, teraz czas na działania pozasportowe. W niedalekiej przyszłości na pewno wszystko się wyjaśni.

Kończąc ten sezon, podziękowania dla wszystkich którzy wierzyli w ten zespół, zaangażowali się w jakikolwiek sposób w jego funkcjonowanie no i oczywiście brawa dla kibiców, którzy go dopingowali.