Weekend naszych drużyn!

W sobotę seniorzy Nielby Wągrowiec rozegrali ostatni mecz sparingowy podczas tegorocznych przygotowań do rundy wiosennej. Ich przeciwnikiem była Polonia Bydgoszcz. Obie drużyny po raz pierwszy w tym sezonie zagrały na naturalnej nawierzchni.

Bardzo dobra gra zarówno w ofensywie, jak i w defensywie naszej drużyny zaowocowała strzeleniem czterech bramek Polonii, nie tracąc przy tym żadnej. Nielba po trafieniach M.Piechowiaka, R.Leśniewskiego oraz dwóch bramkach nowo pozyskanego stopera M.Steinke, wygrała 4:0.

Już wkrótce zostaną oficjalnie przedstawieni nowi zawodnicy Nielby, którzy po okresie testowym odbywającym się podczas przygotowań zostali zawodnikami naszej drużyny.

W sobotę odbywał się również Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Wągrowca ŻAK 2019, w którym to Nielba wystawiła dwie drużyny Żaków. Poza naszymi drużynami w turnieju wzięły udział: Concord Murowana Goślina, Lech Poznań FA Skoki, Skrzaty Janowiec Wielkopolski, AP Reissa Rogoźno i MOSIR Piła.

Drużyny z Wągrowca, których trenerem jest Włodzimierz Bukowski okazały się mało gościnne dla swoich rywali i zajęły dwa pierwsze miejsca w Turnieju i tym samym Puchar Burmistrza pozostał w naszym mieście.

W niedzielę drużyny Trampkarzy i Młodzików rozegrały turniej halowy w Ryczywole, którego organizatorem była Wełna Rogoźno. Drużyna Jacka Ciudzińskiego zagrała w finale i uległa tam drużynie z Budzynia, zajmując drugie miejsce. Ich młodsi koledzy, drużyna Młodzików prowadzona przez Roberta Szkudlarka ( najmłodsza drużyna w turnieju, który był przeznaczony dla rocznika 2005) walczyła bardzo ambitnie, miniamlenie ulegając starszym kolegom, by ostatecznie zając 6 miejsce. W turnieju wzięło udział 8 drużyn.