Ważne punkty w trudnych warunkach – relacja z meczu

Niedzielny wyjazdowy mecz seniorów Nielby odbywał się na trudnym terenie w Wysokiej, przy silnym wietrze, co miało duży wpływ na przebieg spotkania. Nielba jednak rozpoczęła spotkanie bardzo skutecznie, bo od strzelenia bramki. W 1 minucie po szybkiej kontrze wyprowadzonej z własnej połowy, podanie Wiktora Moskalika na bramkę zamienił Adam Urbański.  Na początku meczu skuteczność zawodników gości była 100% i po kilku minutach gry, Nielba prowadziła już 2:0. Zawodnik gospodarzy podał piłkę do bramkarza, który ją złapał i sędzia podyktował rzut wolny pośredni, który na bramkę w 5 minucie zamienił Rafał Leśniewski, wykorzystując podanie Jacka Figaszewskiego.

W pierwszej połowie Nielba miała jeszcze kilka sytuacji, aby podwyższyć wynik. m.in. precyzyjny strzał Jacka Figaszewskiego z rzutu wolnego minimalnie minął słupek bramki.

Gospodarze w pierwszej części spotkania  nie stworzyli sobie żadnej dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Nielba kontrolowała przebieg spotkania.

W drugiej połowie zawodnicy z Wysokiej , grając z wiatrem, od początku mocno ruszyli do ataku i zaraz po jej rozpoczęciu  strzeli bramkę kontaktową. W poczynania gości po stracie bramki wkradła się nerwowość. Drużyna  z Wysokiej za wszelką cenę chciała wyrównać. Największe s niebezpieczeństwo stwarzała pod bramką Nielby, głownie po stałych fragmentach gry.

Naszym zawodnikom jednak sprzyjało w tym meczu szczęście. Po jednej z akcji, zawodnik gości, trafił piłką w słupek bramki bronionej przez Patryka Łagodzińskiego, a dobitki do pustej bramki nie wykorzystał inny zawodnik Wysokiej, trafiając w poprzeczkę.

,,Kropkę nad i” pod koniec meczu mógł postawić Jakub Kubiński, który po indywidulanej akcji znalazł się przed bramką gości sam na sam z bramkarzem, jednak nie udało się go pokonać.

,,W tym meczu nieważna była efektowna gra czy składne akcje. Dla Nielby w tym meczu liczyły się głownie punkty, które przedłużają szansę na pozostanie w gronie IV ligowców” – podsumował mecz Przemysław Arendt.

GLSK Wysoka – Nielba Wągrowiec – 1:2