W sobotę w Wągrowcu spotkają się beniaminkowie!

Nielba Wągrowiec – Unia Janikowo

sobota, 07.09.2019 r. godz. 15.00 Stadion OSiR w Wągrowcu

W najbliższą sobotę, o godz. 15.00 rozpocznie się spotkanie drużyn, które w tym sezonie awansowały do III ligi. Wągrowiecka Nielba na swoim stadionie zmierzy się z Unią Janikowo.

Klub Sportowy “Unia” Janikowo został założony w 2013 roku i jest kontynuatorem tradycji piłki nożnej w Janikowie. Po różnorodnych zawirowaniach pozasportowych poprzedni janikowski klub powstały w 1958 roku, czyli MLKS “Unia” Janikowo po rundzie jesiennej sezonu 2012/2013 został wycofany z wszelkich rozgrywek piłkarskich i tylko dzięki grupie kilku ludzi, którzy podjęli się misji utworzenia nowego klubu, możemy go teraz oglądać w III lidze.

W obecnych rozgrywkach lepiej radzą sobie zawodnicy z Janikowa, zajmując po sześciu kolejkach 11 miejsce w tabeli z dorobkiem 7 punktów ( dwa zwycięstwa i jeden remis). W ostatniej kolejce Unia wygrała u siebie z Pogonią II Szczecin 4:3.

Nielba jeszcze nie zdobyła na własnym stadionie punktów. Kibice z niecierpliwością czekają na przełamanie i pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością. Ostatni wyjazdowy mecz nielbiści bezbramkowo zremisowali w Szczecinie z tamtejszym Świtem. Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie. Obie drużyny potrzebują punktów, aby przesunąć się w ligowej tabeli.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na Stadion.

Autor: M.M.