W sobotę rusza liga !!!

Na 7 marca br. zaplanowano pierwszy mecz ligowy Nielby Wągrowiec w rundzie wiosennej. Jej przeciwnikiem będzie Klub Piłkarski Starogard Gdański.

Nielba, co prawda rozegrała już jeden oficjalny mecz w tym roku. Po bezbramkowym remisie w normalnym czasie gry, awansowała do następnej rundy PP, eliminując Pogoń Nowe Skalmierzyce, po rzutach karnych. Nic nie ujmując przeciwnikowi, była to jednak drużyna z niższej ligi i dopiero najbliższy, ligowy mecz pokaże w jakiej dyspozycji znajdują się nasi piłkarze. Ponadto, z powodu kartek bądź kontuzji w pucharowym meczu nie wystąpiło kilku podstawowych zawodników – M.Steinke, J.Figaszewski, M.Kaczor, J.Kubiński.

W rundzie jesiennej, debiutując w III lidze, nasza drużyna przegrała z KP Starogard 2:3, a dwie bramki dla Nielby strzelił R. Leśniewski.

KP Starogard Gdański zajmuje po 17 kolejkach 9 miejsce, z dorobkiem 22 punktów. Drużyna ze Starogardu, ze zmiennym szczęściem rozgrywa mecze u siebie. Wygrała 3, zremisowała 1 i przegrała 4.

W tej rundzie, celem głównym dla naszych zawodników jest utrzymanie się w III lidze, tak aby można było myśleć o budowaniu drużyny na następny sezon. Władze Klubu nie ukrywają, że chcą opierać drużynę na swoich wychowankach. Szkolenie młodzieży ma być jednym z priorytetów działalności Klubu.

Czas pokaże, jakim wynikiem zakończy się sobotnie spotkanie. Trenerzy liczą na zdobycz punktową w tym meczu. Oby nasi zawodnicy wrócili ze Starogardu z tarczą.

Pozostałe mecze w naszej grupie.

Świt Skolwin (Szczecin)? – ?Chemik Police
Górnik Konin? – ?Radunia Stężyca
KP Starogard Gdański? – ?Nielba Wągrowiec
KKS 1925 Kalisz? – ?Grom Nowy Staw
Jarota Jarocin? – ?Kotwica Kołobrzeg
Mieszko Gniezno? – ?Polonia Środa Wielkopolska
Gwardia Koszalin? – ?Pogoń II Szczecin
Bałtyk Koszalin? – ?Sokół Kleczew
Bałtyk Gdynia? – ?Unia Janikowo