W sobotę gramy z liderem!

Przed nami ostatnia, siedemnasta kolejka pierwszej rundy rozgrywek ligowych, w której Nielba zmierzy się z liderem rozgrywek – KKS 1925 Kalisz.

Drużyna z Kalisza do tej pory wygrała dwanaście ligowych spotkań, po równo – sześć u siebie i sześć na wyjeździe. Ma trzypunktową przewagę nad drugą w tabeli Radunią Stężyca i pięciopunktową nad trzecim Mieszkiem Gniezno.

Nielba po ostatniej wygranej u siebie z Jarotą Jarocin awansowała w tabeli na dwunaste miejsce. Poza meczem w Kaliszu, pozostał jej jeszcze do rozegrania wyjazdowy, zaległy mecz z Pogonią II Szczecin.

Nastroje po ostatniej derbowej wygranej, zarówno wśród kibiców, jak i zawodników są bardzo dobre. Wszyscy liczą na zdobycz punktową na trudnym terenie w Kaliszu. Każdy punkt jest ważny, aby uzyskać jak najlepszą lokatę przed rundą wiosenną. Ścisk na dole tabeli jest bardzo duży, a różnice punktowe między drużynami nieznaczne .

Do Kalisza nie pojedzie pauzujący za kartki Rafał Leśniewski oraz Przemysław Lisiecki, który jeszcze nie wyleczył do końca kontuzji. Ponadto nieobecni będą też Miłosz Brylewski i Krzysztof Wolkiewicz – również leczący kontuzje. Mimo tych osłabień, nasi zawodnicy na pewno staną na wysokości zadania i postarają się sprawić miłą niespodziankę swoim kibicom.

Mecz w Kaliszu rozpocznie się w sobotę o godz. 18.00.