W sobotę gramy u siebie!

Nie udał się wyjazd naszych piłkarzy do Stężycy, gdzie w minioną sobotę rozegrany został mecz ligowy . Nielba przegrała na wyjeździe z faworyzowaną Radunią i obecnie zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

W najbliższą sobotę, do Wągrowca przyjedzie Polonia Środa Wielkopolska. Drużyna zajmująca obecnie 8 miejsce w tabeli, z dorobkiem 14 punktów. Ostatni mecz u siebie Polonia wygrała z rezerwami Pogoni Szczecin 2:0.

Jako ciekawostkę można podać, że Polonia Środa Wlkp to nie tylko sekcja piłki nożnej, ale też m.in. sekcja hokeja na trawie, która określana jest mianem najbardziej utytułowanej sekcji w „Polonii”. Seniorzy pięciokrotnie zajmowali trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski na boiskach otwartych. Jednak największym osiągnięciem było wicemistrzostwo Polski w 2000 roku.

Nielba, która boryka się z problemami kadrowymi, nie będzie miała łatwego zadania. Polonia to bardzo trudny przeciwnik, ale atut własnego boiska powinien być sprzymierzeńcem naszych zawodników. Drużyna liczy też na doping swoich kibiców.

Póki co, nie zanosi się na żadne zmiany kadrowe w drużynie. Jednak coraz głośniej mówi się o ewentualnych wzmocnieniach podczas przerwy zimowej. Zarząd Klubu ma zamiar pozyskać kilku zawodników, którzy będą stanowili o sile naszego zespołu. Na razie jeszcze żadnych szczegółów nikt nie chce zdradzić, ale kibice zostaną o nich poinformowani w pierwszej kolejności. Sekcja piłki nożnej cały czas pozyskuje nowych sponsorów, więc na efekty sportowe raczej nie trzeba będzie długo czekać.

Zapraszamy na mecz w sobotę, 05.10.2019 r. o godz. 15.00 na Stadion OSiR.