W najbliższą sobotę trzecioligowe derby z Jarotą!

Na ten mecz czekało wielu kibiców Nielby Wągrowiec. W 16 kolejce spotkań III ligi gr. 2 zagrają drużyny, które już niejednokrotnie miały okazję z sobą konkurować na różnych szczeblach rozgrywek, a mecze te wzbudzały zawsze dodatkowe emocje.

Kibicom najbardziej w pamięć zapadł baraż o III ligę na zakończenie sezonu 2005/2006. Nielba zwyciężając u siebie 1:0, po bramce Macieja Brauzy, przegrała w Jarocinie 4:0. Awans do III ligi uzyskała Jarota, a Nielba musiała poczekać na awans kolejny sezon. Na baraż z Jarotą wybrało się bardzo wielu kibiców Nielby, którzy nie mogli uwierzyć w to, co działo się na boisku. Nieoficjalnie mówiło się o pozasportowych aspektach porażki w Jarocinie i niesportowym zachowaniu niektórych zawodników ówczesnej Nielby, jednak oficjalnie nigdy się to nie potwierdziło. Od tamtego czasu, obie drużyny i ich kibice nie darzą się sympatią, a mecze określane są meczami podwyższonego ryzyka.

Z obecnego składu wągrowieckiej drużyny tamten mecz pamięta dwóch zawodników – kapitan Rafał Leśniewski oraz Jacek Figaszewski, którzy w sezonie 2005/2006 reprezentowali barwy Nielby.

Przed 16 kolejką spotkań Jarota zajmuje 12 miejsce w tabeli, mając dwupunktową przewagę nad Nielbą, która rozegrała jednak o jeden mecz mniej. Tak więc mecz dla Nielby będzie toczył się o przeskoczenie w tabeli lokalnego rywala oraz o wyjście ze strefy spadkowej.

Jarota w obecnym sezonie lepiej prezentuje się na wyjazdach, ponieważ u siebie nie wygrała jeszcze meczu, natomiast na wyjeździe udało się to tej drużynie trzykrotnie. W ostatnim meczu, podczas 15 kolejki rozgrywek, jarocińska drużyna zremisowała u siebie z rezerwami Pogoni Szczecin 1:1.

Zawodnicy Nielby chcą jak najszybciej zapomnieć o ostatnim meczu, kiedy przegrali z Kotwicą Kołobrzeg na wyjeździe 1:4. W sobotę przed własną publicznością zawalczą o pełną pulę. Poza Mateuszem Rocławskim, wszyscy zawodnicy są zdrowi i gotowi do gry.

Kibice są głodni kolejnej wygranej u siebie, tym bardziej w takich lokalnych derbach. Mówi się, że punkty w takim spotkaniu liczą się podwójnie.

Zapraszamy wszystkich kibiców na mecz. Wspierajmy naszą drużynę – na dobre i na złe. Nie zawsze udaje się jej zwyciężać, ale zawsze zawodnicy ,,zostawiają serce” na boisku i chociażby za to należą im się brawa i sportowy doping.

Mecz rozpocznie się o godz. 13.00 na Stadionie OSiR w Wągrowcu.