Teraz już wszystko zależy od nas!

Nielba Wągrowiec – Olimpia Koło 6:1

Nielba: Łagodziński – Iskrzyński, Steinke, Soforek, Figaszewski, Dobrzykowski, Sporek, Bzdęga, Leśniewski ( k), Kubiński, Marchel,

Rez: Palacz ( br.), Kołak, Rocławski, Kowalczyk, Piechowiak, Śmigielski, Błachowicz

Bramki dla Nielby: Leśniewski, Steinke, Kubiński, Bzdęga x2, Kołak

Po 29 kolejkach rozegranych w ramach rozgrywek IV ligi wielkopolskiej, Nielba Wągrowiec, po zwycięstwie nad Olimpią Koło 6:1, wykorzystując potknięcie dotychczasowego lidera z Trzcianki w Ostrowie Wlkp, wyprzedziła go w tabli i z przewagą dwóch punktów , zajmuje pierwsze miejsce.

Kibicie, którzy przybyli na stadion w Wągrowcu, mogli obejrzeć koncert gry naszej drużyny. Zawodnicy z Wągrowca ani przez chwilę nie dali rywalowi nawet cienia szansy, na podjęcie walki w tym meczu. Już od pierwszej minuty, kiedy to przeżywający drugą piłkarską młodość – kapitan naszej drużyny Rafał Leśniewski, strzelił gola, NIieba kontrolowała to spotkanie. Oby do końca rozgrywek dopisywała taka gra o i taka skuteczność.

Do końca rozgrywek pozostało jeszcze dziewięć spotkań i obecnie Nielba już nie musi liczyć na potknięcia rywali, bo to czy utrzyma pierwszą lokatę i awansuje do III ligi, zależy już tylko od niej.

Zajmująca trzecie miejsce Unia Swarzędz, nie sprostała w Kórniku miejscowej Kotwicy i traci już do lidera 8 punktów.

W 30 kolejce Nielba uda się do Ostrowa, by zmierzyć się tam z Centrą, która wysoko wygrała swój ostatni wyjazdowy mecz z Obrą Kościan 1:4. Czeka nas na pewno bardzo trudne spotkanie. Jednak mamy nadzieję, że Nielba nie zwolni tempa i nadal podtrzyma swoja zwycięską passę.