Rafał Leśniewski – znaczy kapitan!

Centra 1946 Ostrów Wlkp – Nielba Wągrowiec – 1:3 ( 0:2)

Nielba: Łagodziński – Dobrzykowski ( 76′ Piechowiak), Gruszka, Rocławski, Leśniewski ( 76′ Śmigielski), Bzdęga, Figaszewski, Iskrzyński, Rozmarynowski ( 62′ Marchel), Kubiński ( 62′ Sporek), Steinke

Bramki:

Centra 1946: 90′ Przezak

Nielba:7′ Leśniewski, 44′ Leśniewski, 74′ Dobrzykowski,

Trwa dobra passa naszej drużyny. Nielba nie straciła fotela lidera, pewnie wygrywając wyjazdowy mecz z Centrą 1946 Ostrów Wlkp. 3:1. Walka o awans jednak będzie trwała do samego końca. Teraz to zespół z Trzcianki będzie liczył na potkniecie lokalnego rywala.

Nielba już na przerwę schodziła z dwubramkową przewagą, dzięki bardzo dobrej i pewnej grze całej drużyny. W szczególności wyróżniał się jednak – jak to bywało w ostatnich meczach – Rafał Leśniewski – strzelec obu bramek. Nasz kapitan jest nieoceniony w walce o ligowe punkty. Serce i zdrowie, które zostawia na boisku, procentują w ligowej tabeli. ,,Leśny”, który jest wychowankiem Nielby, powinien stanowić wzór dla młodych piłkarzy, którzy dopiero zaczynają swoją piłkarską przygodę.

W drugiej odsłonie meczu, Nielba kontrolowała przebieg spotkania, dokładając jeszcze trzecią bramkę, którą strzelił Mikołaj Dobrzykowski. Zawodnicy z Ostrowa Wlkp tylko dwa razy poważnie zagrozili bramce Nielby, ale pierwszy raz bardzo dobrą interwencją popisał się, pozostający ostatnio w bardzo dobrej dyspozycji Patryk Łagodziński, a drugi raz – w doliczonym czasie gry, kiedy to padła bramka.

Teraz czeka Nielbe wyjazd do Kórnika i mamy nadzieję, że fotel lidera nadal pozostanie w Wągrowcu.