Przygotowania idą pełną parą!

Nielba Wągrowiec jest w trakcie okresu przygotowawczego do zbliżającej się rundy wiosennej. Już na początku marca br. rozegra swój pierwszy mecz ligowy. Kibice mają nadzieję, że nadchodząca runda dostarczy im więcej radości niż poprzednia i że będzie więcej powodów do świętowania. Celem głównym jest zdobycie takiej ilości punktów, które pozwolą na spokojne utrzymanie w lidze, a w konsekwencji budowa silnego zespołu na następne sezony, opartego na wychowankach Nielby.

Przed zawodnikami obóz przygotowawczy, który będzie odbywał się na własnych obiektach. Zespół popracuje nad motoryką i przygotowaniem fizycznym oraz taktycznym. Treningi będą trzy razy dziennie.

W trakcie obozu Nielba rozegra dwa spotkania kontrolne. Najbliższe w sobotę 01.02.2020 r. z Obrą Kościan. Do Wągrowca przyjedzie też Polonia Bydgoszcz – 05.02.2020 r. Tym spotkaniem zakończy się obóz. Potem zawodników czeka kilka dni wolnego i powrót do treningów w poniedziałek 10.02. br.

W późniejszym terminie rozegrane zostaną jeszcze spotkania sparingowe z Unią Swarzędz oraz Sokołem Szamocin.

Sztab trenerski liczy na to, że wszyscy zawodnicy będą zdrowi i gotowi do gry w lidze. Póki co, kadra zespołu liczy 24 zawodników, w tym czterech nowo pozyskanych – Steinke, Bzdęga, Kołodziejczak – br. , Friska oraz juniorzy Nielby – Pawlak, Jeneralczyk, Ortyl, Dziekański. Obserwowany jest jeszcze kolejny zawodnik rezerw Lecha. Prezes Nielby twierdzi, że być może dojdzie jeszcze do jakiegoś transferu, ponieważ do końca okienka zostało jeszcze dużo czasu.

Podsumowując, Nielba bardzo intensywnie przygotowuje się do nadchodzących rozgrywek. Jakie będzie tego efekt, pokażą najbliższe miesiące. Kibicom nie pozostaje nic innego, jak przychodzić na mecze, aby przekonać się o tym na własne oczy.

autor: M.M.