Nielba wróciła na boiska!

Zawodnicy Nielby Wągrowiec, zarówno seniorzy, jak i drużyny młodzieżowe rozpoczęły już przygotowania do wiosny sezonu 2019/2020.

Treningi ruszyły zaraz na początku nowego roku. Seniorzy okres przygotowawczy rozpoczęli z nowo pozyskanymi zawodnikami – Michałem Steinke i Tomaszem Bzdęgą ( obaj przyszli z Mieszka Gniezno) oraz bramkarzem – Dawidem Kołodziejczakiem ( poprzednio w Sokole Kleczew). Ponadto, do sztabu szkoleniowego – Radosław Kołacki, Przemysław Arendt – dołączył Dominik Milewski, który jest odpowiedzialny za motorykę i przygotowanie fizyczne. Cały czas obserwowani są nowi zawodnicy, którzy być może zasilą jeszcze szeregi Nielby.

Nielba dotychczas rozegrała dwa mecze sparingowe. Pierwszy wygrała z IV ligową Unią Gniewkowo 2:1, w drugim na wyjeździe uległa II ligowej Elanie Toruń – 3:0.

W najbliższym czasie rozegra jeszcze kilka meczy kontrolnych. Najbliższe, u siebie z Leśnikiem Margonin i na wyjeździe z II ligowymi rezerwami Lecha Poznań.

W okresie od 27.01 do 05.02. br. zawodnicy w ramach cyklu przygotowań odbędą obóz przygotowawczy na własnych obiektach, podczas którego również rozegranych zostanie kilka spotkań kontrolnych.

Obecnie skład Nielby przedstawia się następująco:

1.Dobrzykowski Mikołaj Młodzieżowiec
2.Gruszka Michał
3.Iskrzyński Łukasz
4.Jeneralczyk Filip Junior
5.Kołak Jakub Junior
6.Kubiński Jakub Młodzieżowiec
7.Leśniewski Rafał
8.Łagodziński Patryk
9.Marchel Adrian
10.Rozmarynowski Mateusz Młodzieżowiec
11.Soforek Patryk
12.Sporek Mateusz
13.Gajda Adam
14.Wolkiewicz Krzysztof
15.Lisiecki Przemysław Młodzieżowiec
16.Bzdęga Tomasz
17.Steinke Michał
18.Kołodziejczak Dawid
19.Kaczor Mateusz
20.Pawlak Wiktor Junior
21.Ortyl Mikołaj Junior
22.Figaszewski Jacek
23.Dziekański Dominik Junior