Przegrana na inaugurację!

KP Starogard Gdański – Nielba Wągrowiec – 2:1 ( 1:0).

Bramki:

Filip Sosnowski 2′ 1 – 0, Robert Hirsz 61′ 2 – 0 , Jacek Figaszewsk 89′ 2 – 1

Nielba: Łagodziński – Lisiecki ( 80′ Gruszka), Leśniewski (c), Wolkiewicz, Figaszewski ( 89′ Friska), Iskrzyński, Kaczor (72′ Burman), Rozmarynowski ( 76′ Dobrzykowski), Bzdęga, Stenike, Gajda.

Nielba Wągrowiec w pierwszym meczu ligowym w 2020 roku, uległa na wyjeździe KP Starogard Gdański 2:1.

Nielba zaczęła źle, ponieważ szybko straciła bramkę, bo już w 2 minucie spotkania. Piłka , po strzale z 5 metrów zawodnika gospodarzy, odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

Mecz od tego momentu zrobił się bardzo otwarty, obfitujący w wiele sytuacji, zarówno pod bramką gospodarzy, jak i gości. Kibice mogli być zadowoleni z oglądanego widowiska. Nielba próbowała grać atakiem pozycyjnym, natomiast gospodarze wyprowadzali groźne kontry.

,,Mieliśmy kilka dogodnych sytuacji, jednak piłka albo mijała bramkę albo bramkarz gospodarzy stawał na wysokości zadania” powiedział o meczu trener Radosław Kołacki.

I kiedy wydawało się, że Nielba powinna strzelić wyrównującą bramkę, składna akcja gospodarzy lewą stroną boiska, wyprowadziła ich w 61 minucie spotkania na dwu bramkowe prowadzenie.

Nielba zdołała odpowiedzieć bramką kontaktową, której autorem był J.Figaszewski. Po strzale zza pola karnego M.Gruszki, piłkę przed siebie wybił goalkeeper gospodarzy, która w zamieszaniu podbramkowym trafiła pod nogi J. Figaszewskiego, który umieścił ją w siatce z bliskiej odległości. Jednak na strzelenie bramki dającej jeden punkt w tym meczu zabrakło już czasu, mimo, że sędzia doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

,,Jestem rozczarowany wynikiem, ale trzeba powiedzieć, że zespół realizował założenia przedmeczowe. Zabrakło nam w tym meczu głównie skuteczności, bo to my prowadziliśmy grę, ale niestety nie udało się przywieźć chociażby punktu. ” – podsumował spotkanie R. Kołacki.

Komplet wyników 18 kolejki:

KP Starogard – Nielba Wągrowiec 2:1
KKS Kalisz – Grom Nowy Staw 3:0