Półmetek przygotowań za nami!

Zawodnicy Nielby Wągrowiec mają za sobą połowę okresu przygotowawczego do sezonu. Za nimi trudny obóz, który odbywał się na miejscowych obiektach. W jego czasie bardzo intensywnie pracowali nie tylko zawodnicy, ale również sztab szkoleniowy – R.Kołacki, P.Arendt i D. Milewski. Ten ostatni odpowiada za przygotowanie fizyczne.

W czasie obozu przygotowawczego, Nielba rozegrał dwa spotkania kontrolne. W pierwszym, zremisowała z IV ligową Obrą Kościan – 2:2, w drugim, kończącym obóz , pokonała 3;1 również IV ligową Polonię Bydgoszcz. Trudno jeszcze wyciagać jakiekolwiek wnioski z gry naszego zespołu, ponieważ drużyna jest cały czas w okresie ciężkich treningów.

Martwić może to, że kilku zawodników nie mogło trenować z zespołem. J.Kubiński leczy drobny uraz, P. Soforek ma problemy z pachwiną, K.Friska nie trenował ostatnio z powodu przeziębienia. Reszta zawodników jest gotowa do gry. Miejmy nadzieję, że do pierwszego meczu wszyscy będą zdrowi.

Jeszcze do końca nie wiadomo, jaki będzie ostateczny skład drużyny na nadchodząca rundę. Sztab trenerski nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. Bardzo blisko drużyny jest kolejny zawodnik rezerw Lecha. Pozostało już tylko kilka szczegółów do uzgodnienia. Jeżeli strony dojdą do porouzmienia, to na wiosnę zobaczymy go w Nielbie. Będziemy o tym informowali na bieżąco.

Przed Nielbą jeszcze dwa mecze kontrolne – z Unią Swarzędz i Sokołem Szamocin i pierwszy oficjalny mecz – w Pucharze Polski 29.02.2020 r. na wyjeździe z Pogonią Skalmierzyce. Następny będzie już meczem o punkty w lidze. O reszcie przygotowań będziemy informowali na bieżąco.

Autor: M.M.