Podsumowania nadszedł czas…

Drużyny Nielby Wągrowiec, reprezentujące Klub na wszystkich poziomach rozgrywek , zakończyły już rundę jesienną. Teraz czeka je okres roztrenowania oraz z początkiem nowego roku – okres intensywnych przygotowań do rundy wiosennej, która dla większości drużyn rozpocznie się w marcu.

W Nielbie obecnie jest około 170 młodych adeptów piłki nożnej ( 9 drużyn) oraz przeszło 20 zawodników drużyny seniorskiej. Zimą planowany jest nabór do wszystkich drużyn i może się okazać, że Klub będzie liczył przeszło dwustu zawodników. Sekcja piłki nożnej, dzięki zaangażowaniu władz miasta, ,,nowych – starych” sponsorów, nowego zarządu oraz działaczy staje się sekcją aspirującą do osiągania najwyższych celów ( awanse do wyższych lig, szkolenie jak największej ilości dzieci i młodzieży na wysokim poziomie, współpraca z klubami ekstraklasowymi itp.)

Pracę z młodzieżą wykonuje na codzień dziewięciu trenerów, a dwóch pracuje z drużyną seniorów. Jest też dwóch koordynatorów. Pewnym jest też , że do Klubu dołączy kolejny trener – od przygotowania fizycznego.

Cały czas trwają poszukiwania zawodników do grającej w III lidze drużyny seniorów. Jeden mecz, w którym brali udział zawodnicy testowani już się odbył. Obserwowany był bramkarz i stoper. Powszechnie wiadomo, że właśnie w formacji obrony pilnie potrzeba wzmocnień. Pewnym wydaje się, że do Nielby dołączy zimą kilku zawodników. Takie zapewnienie można usłyszeć od Prezesa Klubu.

Klub poszukuje również osoby lub firmy odpowiedzialnej za działania marketingowe i promocyjne, co może świadczyć o bardzo poważnym podejściu do piłkarskiej rzeczywistości. Bez takiego wsparcia ciężko byłoby pozyskiwać nowych sponsorów czy zawodników. Profesjonalnie działający klub piłkarski musi mieć zapewniony odpowiedni public relations, a o sile multimediów, każdy kibic przekonał się nie raz.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zawodników, Klub zakupi dla wszystkich drużyn stroje, getry, czapki i sprzęt. Zainwestowano również w oświetlenie trawiastego boiska za bramkami, aby również można było tam trenować wieczorami. Taka ilość drużyn nie jest w stanie pomieścić się na sztucznym boisku, a założeniem jest aby wszystkie trenowały na obiektach OSiR-u.

Wydaje się, że nadchodzi dobry czas dla Nielby. Przy wsparciu miasta i sponsorów oraz ludzi bezpośrednio zaangażowanych w funkcjonowanie Klubu, będzie można stworzyć bardzo dobrze funkcjonujący mechanizm, który nie raz przyniesie chlubę naszemu Miastu.

autor: M.M.