Piąte z rzędu zwycięstwo seniorów!

Sokół Pniewy – Nielba Wągrowiec 1:3 (0:2)

Bramki dla Nielby: J.Kubiński – 20’, M.Gruszka – 42’, Rozmarynowski – 76’

Bramka dla Sokoła: M.Chorzępa – 90’ +2

Łagodziński – Soforek, Gruszka, Rocławski, Leśniewski ( kpt), Sporek ( Rozmarynowski 67’), Figaszewski, Marchel, Piechowiak ( Wieczorek 87’), Śmigielski, Kubiński (Jakubiak 88’).

W meczu ligowym 8 kolejki IV ligi spotkały się drużyny będące na podium ligowej tabeli. Sokół Pniewy zajmował drugie miejsce, natomiast Nielba – trzecie. Dla naszej drużyny był to mecz o fotel wicelidera.

Nielba od początku spotkania grała uważnie w obronie, skupiła się na kontratakach. Po jednym z nich, po 50 metrowym podaniu M.Gruszki, J.Kubiński wyszedł sam na sam z bramkarzem i nie zmarnował sytuacji. Od 20 min. Nielba prowadziła 1:0.  10 minut później po ładnym strzale z 30 metrów M. Rocławskiego, piłka trafiła w spojenie.

Chwilę później, po dobrze wykonanym rzucie rożnym, piłka po strzale J.Kubińskiego trafiła w poprzeczkę.  Kolejny rzut rożny wykonywany przez M.Gruszkę trafił bezpośrednio do siatki. Była to 42 minuta meczu. Nielba prowadziła już 2:0.

W pierwszej połowie mimo przewagi optycznej, gospodarze nie stworzyli żadnej sytuacji do zdobycia bramki i na drugą połowę Nielba schodziła z dwubramkową przewagą.

Na początku drugiej połowy, po błędzie obrońcy Nielby, zawodnik Sokoła znalazł się sam na sam z bramkarzem, jednak dobrze interweniował P. Łagodziński.  W dalszej części spotkania, Nielba kontrolowała mecz, nie dając przeciwnikowi okazji do zdobycia bramki, czekając na swoje sytuacje z kontry.

Po jednej z nich, sam na sam z bramkarzem wyszedł M. Rozmarynowski i nie zmarnował okazji. Nielba prowadziła już 3:0. Była to debiutancka bramka Mateusza w seniorskiej drużynie Nielby. Gratulujemy i czekamy na kolejne.

Honorową bramkę dla gospodarzy padła w 90 minucie spotkania, po rzucie wolnym, który wykonywany był z 35 metrów. Piłka minęła obrońców Nielby i napastnik gości znalazł się sam na sam z bramkarzem. Była to 92 min. spotkania.

Do końca meczu wynik już się nie zmienił. Nielba wywiozła cenne 3 punkty z trudnego terenu z Pniew. Było to piąte z rzędu zwycięstwo Nielby Wągrowiec.