O awansie zadecydowały karne !

Pogoń Nowe Skalmierzyce – Nielba Wągrowiec – 0:0

Nielba: Łagodziński – Dobrzykowski ( 65′ Wolkiewicz), Gruszka, Lisiecki, Leśniewski ( kpt.), Sporek ( 67′ Friska) , Iskrzyński, Rozmarynowski ( 82′ Marchel), Burman, Bzdęga, Gajda

Nielba Wągrowiec w sobotę udała się do Nowych Skalmierzyc, aby rozegrać pierwszy oficjalny mecz w tym sezonie. Było to spotkanie 1/16 Pucharu Polski – grupa Wielkopolskiego ZPN.

Pogoń Nowe Skalmierzyce obecnie występuje w IV lidze, a nasi zawodnicy mieli okazję rozgrywać swoje mecze ligowe z tą drużyną w poprzednich rozgrywkach.

W Nielbie zabrakło w kadrze meczowej: J.Figaszewskiego, M.Steinke, J.Kubińkiego – leczących drobne urazy – oraz pazującego za kartki M.Kaczora.

Mecz miał dość emocjonujący przebieg i mimo wielu sytuacji po obu stronach boiska, żadnej z drużyn nie udało się strzelić bramki i o awansie do następnej rundy musiały decydować rzuty karne.

Nielba już w 3′ mogła objąć prowadzenie, jednak strzał R. Leśniewskiego trafił w słupek. Później jeszcze drużynę Pogoni dwukrotnie ratowała poprzeczka.

Gospodarze mogli rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść w 80 minucie. Zawodnik Pogoni wychodzący sam na sam z P. Łagodzińskim, nie trafił w bramkę. Nielba miała swoją stuprocentową sytuację w 90′ spotkania, jednak strzał z bliskiej odległości okazał się niecelny.

Kiedy okazało się, że spotkanie zakończyło się remisem, zgodnie z obowiązującym regulaminem, sędzie zarządził rzuty karne. Nielba w egzekwowaniu ,,jedenasatek” okazała się drużyna lepszą i ostatecznie wygrała 7:6, awansując do następnej rundy. Duży udział w tym miał P. Łagodzińki, który obronił karnego.

W Nielbie , z zawodników wyznaczonych przez trenera, tylko A. Gajda nie wykorzystał rzutu karnego, a skutecznymi egzekutorami byli: R. Leśniewski, M.Gruszka, T. Bzdęga, K.Wolkiewicz, B.Burman, Ł.Iskrzyński, K.Friska.

Pogoń zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Jest to solidna drużyna, która była bardzo zdeterminowana, aby ten mecz wygrać, czego dowodem było aż pięć żółtych kartek, które otrzymali zawodnicy gospodarzy. Cieszy wygrana na trudnym boisku i awans” – podsumował mecz trener R. Kołacki.