Nielba efektowanie przypieczętowała awans! Dwa hat – tricki na koniec!

Nielba Wągrowiec – Tarnovia Tarnowo Podgórne – 10:1

Bramki dla Nielby: Michał Steinke x3 , Rafał Leśniewski x3, Mateusz Piechowiak, Mateusz Sporek, Jacek Figaszewski, Jakub Kubiński.

Nielba już na kolejkę przed końcem była pewna wygrania IV ligi. Jednak przed ostatnim meczem, zawodnicy byli w pełni zmotywowani, aby nie zawieść licznie w tym dniu przybyłych na mecz kibiców. I mimo, że był to mecz o tzw. pietruszkę, to zawodnicy pokazali swój profesjonalizam i do meczu podeszli bardzo poważnie. Mecz zakończył się wynikiem 10:1 dla gospodarzy.

Drużyna z Tarnowa Podgórnego, która miała już pewne utrzymanie w lidze, również chciała pozostawić po sobie dobre wrażenie przed swoimi kibicami na koniec sezonu. O ile nie udało się tego dokonać w sportowej walce, bo drużyna z Wągrowca była w tym dniu zdecydowanie lepszym zespołem, o tyle szacunek należy się za utworzenie sportowego szpaleru przed rozpoczęciem spotkania. Zawodnicy gości chcieli w ten sposób pogratulować kolegom z czwartoligowych boisk – awansu.

Sezon 2018/2019 to już historia. Teraz przyjdzie zapewne czas na różnego rodzaju podsumowania. Pod sukcesem na pewno będzie chciało się podpisać bardzo wielu ludzi. I tych mniej zaangażowanych i bardziej, jak również tych, którzy w ogóle się to tego nie przyczynili . Ale tak to już bywa, nie tylko w sporcie, że ojców sukcesu jest zawsze wielu, tylko porażka byłaby sierotą.

W tej chwili pozostaje już tylko poczekać na to, co wydarzy się w najbliższych dniach. Rozmowy na temat ewentualnej gry w IV lidze zaczynają się już dziś. O wynikach tych rozmów na pewno bedziemy informować na bieżąco.

Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłym sezonie będzie na naszej stronie internetowej można pisać o wygranych Nielby w III lidze.