Nielba zwycięża!

Nielba Wągrowiec – Grom Nowy Staw – 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Kubiński 13′, 2:0 K. Błażek 53′ ( sam.), 2:1 R.Wesołowski 65′ ( k)

Nielba: Łagodziński – Gruszka, Soforek (75′ Iskrzyński), Leśniewski (c), Lisiecki, Wolkieiwcz, Figaszewski, Marchel ( 56′ Dobrzykowski), Kubiński (85′ Piskuła), Gajda (68′ Kaczor), Brylewski

W sobotę zawodnicy Nielby mieli okazję do rehabilitacji po ostatnim nieudanym meczu u siebie z Bałtykim Gdynia. Przeciwnik z Nowego Stawu wydawał się idealnym, aby z zmazać plamę z ostatniej przegranej. Przed tą kolejką Grom zanotował tylko dwa zwycięstwa w 13 meczach, aczkolwiek na boisku wszystko mogło się wydarzyć, mając na uwadze nierówną formę naszych zawodników. Nielba musiała wygrać, aby opuścić ostatnie miejsce w tabeli.

Od początku spotkania widać było determinację w grze naszych zawodników, co przyniosło efekt w postaci strzelenia bramki już w 13 minucie spotkania. Jej strzelcem był skuteczny ostatnio Jakub Kubiński, któremu trener dał szanse gry od pierwszej minuty spotkania. Chwile później mógł jeszcze podwyższyć wynik, ale minimalnie chybił, strzelając obok bramki naszych przeciwników.

W pierwszej części spotkania, Nielba miała więcej z gry, była bardziej zmotywowana i powinna podwyższyć wynik spotkania, jednak jej się to nie udało i na przerwę zawodnicy gospodarzy schodzili z jednobramkową przewagą.

Druga połowa zaczęła się nieco inaczej niż pierwsza. Zawodnicy gości śmielej zaczęli atakować, a nielbiści nastawili się na grę z kontry, przeprowadzając kilka groźnych akcji.

Po jednym z rzutów rożnych i zamieszaniu w polu karnym, bramkę samobójczą strzelił zawodnik gości, chociaż wydawało się, że ostatni dotknął piłki nasz zawodnik. Nielba mogła cieszyć się z dwubramkowego prowadzenia.

W dalszej części spotkania, w szeregi Nielby wkradł się lekki chaos. Do głosu zaczęli dochodzić przeciwnicy. Skutkiem tego, podyktowany został rzut karny, który wykorzystał zawodnik gości, strzelając bramkę kontaktową. Od 65 minuty spotkania było 2:1.

Zawodnicy z Nowego Stawu, szukali remisowej bramki. Kilkakrotnie zagrozili naszej bramce, częściej byli w posiadaniu piłki, ale doskonała postawa naszego golkipera – Patryka Łagodzińskiego ratowała nasz zespół przed utratą gola.

Cieszy zwycięstwo oraz to, że Nielba nie jest drużyną zamykającą tabelę. Zwycięzców się nie ocenia, dlatego z nadzieją na kolejne punkty poczekamy do następnego tygodnia, kiedy to nasi zawodnicy udadzą się do Kołobrzegu, aby rozegrać spotkanie z zajmującą piąte miejsce w tabeli Kotwicą. Mecz odbędzie się 02.11.2019 r o godz. 17.00.