Nielba Wągrowiec – Polonia Środa

Ze względu na przełożony mecz z Kotwicą Kórnik, który miał się odbyć w sobotę piłkarze wągrowieckiej Nielby rozegrali mecz sparingowy z III ligową Polonią Środa. Mecz zakończył się zwycięstwem wągrowczan 1-0.

Mimo sytuacji podbramkowych z obu stron do przerwy był wynik bezbramkowy. Przewagę optyczną posiadali goście, ale obrona Nielby kierowana przez Adriana Mikołajczaka spisywała się w tym meczu bardzo dobrze. Największe zagrożenie ze strony Polonii Środa to stałe fragmenty gry, które wprowadzały wiele zamieszania w polu karnym gospodarzy. Najlepszą sytuację goście zmarnowali w 30 minucie kiedy w sytuacji sam na sam z Patrykiem Łagodzińskim znalazł się napastnik Polonii ale piłka po jego strzale trafiła w słupek. Piłkarze Nielby odgryzali się szybkimi kontrami zwłaszcza lewą stroną boiska gdzie brylował Adam Urbański. Po jednej z takich akcji bramkarz gości wybiegł za swoje pole karne gdzie minął go Adam ale mając pustą bramkę nie zdążył do piłki, która wyszła na aut bramkowy.

Druga połowy zaczęła się od zmasowanych ataków gości i gdy wydawało się, że bramka dla Polonii to kwestia czasu w 50′ bardzo szybką kontrą popisali się nielbiści, którzy zdobyli bramkę. Akcję zainicjował Mikołaj Dobrzykowski, który idealnie podał do Jakuba Kubińskiego a ten sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zmarnował. Po tej bramce przewaga gości była jeszcze większa ale na drodze do zdobycia bramki stała dobrze zorganizowana obrona i bramkarz Kamil Mirek, który wszedł na boisko po przerwie. W jednej z sytuacji gospodarzy uchronił słupek.

Zespól gospodarzy wystąpił w składzie: Patryk Łagodziński (46’Kamil Mirek) Damian Śmigielski, Adrian Mikołajczak, Patryk Soforek (75’Jakub Jakubiak), Dobrzykowski Mikołaj, Adam Urbański(58’Marcin Kowalczyk), Jacek Figaszewski, Rocławski Mateusz (60′ Wiktor Ceglarek), Moskalik Wiktor (Rozmarynowski Mateusz), Leśniewski Rafał, Jakub Kubiński (55’Adrian Marchel).

24 marca o godz. 15:00 Nielba rozegra mecz na własnym boisku z Iskrą Szydłowo.