Nielba się nie zatrzymuje!

Nielba Wągrowiec – Pogoń Nowe Skalmierzyce – 2:0 ( 0:0)

Bramki: T. Bzdęga 79′, J.Kubiński 80′

Nielba: Łagodziński – Dobrzykowski, Gruszka, Steinke, Rocławski, Leśniewski, Bzdęga, Marchel ( 68′ Sporek), Piechowiak ( 58′ Rozmarynowski), Iskrzyński, Kubiński ( 90′ Błachowicz),

W minioną sobotę Nielba Wągrowiec rozegrała kolejne spotkanie na swoim stadionie. Jej przeciwnikiem była – zajmująca trzecie miejsce w tabeli – Pogoń Nowe Skalmierzyce. Mecz ten został okrzyknięty hitem kolejki, a kibice, którzy przyszli na stadion się nie zawiedli się, ponieważ pojedynek obfitował w wiele dramatycznych sytuacji.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie dość spokojnie, czekając na swoje sytuacje. Nielba kilkakrotnie próbowała zaatakować bramkę przeciwników, jednak bez skutku. Najgroźniejszą sytuację w pierwszej połowie miał Jakub Kubiński, który wychodząc sam na sam z bramkarzem gości, nieznacznie przestrzelił. Później, po zamieszaniu w polu karnym, piłkarze Pogoni wybijali piłkę z linii bramkowej, co uratowało ich przed utratą gola. Pogoń w pierwszej połowie miała również kilka sytuacji podbramkowych, jednak nie potrafiła zamienić ich na bramkę i tak pierwsze połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po przerwie zawodnicy gospodarzy z większą determinacją ruszyli do ataku. Akcje były coraz groźniejsze, ale na bramkę trzeba było czekać do 79 minuty spotkania, kiedy to po doskonałej akcji dwójki zawodników : Rafał Leśniewski – Tomasz Bzdęga, ten drugi, znalazł się sam na sam z bramkarzem i technicznym strzałem wyprowadził Nielbę na jednobramkowe prowadzenie. Na drugiego gola nie trzeba było długo czekać. Minutę później Jakub Kubiński, nie dał szans bramkarzowi gości i precyzyjnym strzałem z 14 metrów ustalił wynik spotkania na 2:0.

W najbliższą sobotę bardzo ważny mecz z liderem rozgrywek – Lubuszaninem Trzcianka, do którego Nielba traci już tylko 3 punkty.

Mecz w Trzciance rozpocznie się o godz. 14.00 i będzie to kolejny hit kolejki z udziałem Nielby Wągrowiec.

Nasze drużyny młodzieżowe rozgrywały mecze sparingowe. Juniorzy Młodsi wygrali swój mecz z Koroną Zakrzewo ( Junior Starszy) – 5:1, Młodzicy wygrali mecz sparingowy z Wełną Rogoźno ( Trampkarze) -3:2.