Nielba się nie zatrzymuje!

Walka o III ligę ostatnio nabiera rumieńców. Na czele stawki cały czas pozostają drużyny z okręgu pilskiego. Nielbę i Lubuszanina dzieli zaledwie punkt różnicy. Trzecia, Unia Swarzędz, po ostatniej porażce u siebie z Nielbą, traci do lidera 6 punktów, ale nadal liczy się w walce o awans. Do końca rozgrywek pozostało jeszcze drużynom do rozegrania 10 meczów.

W najbliższą środę 01.05. rozegrana zostanie 29 kolejka spotkań. Nielba rozegra mecz u siebie z zamykającą tabelę Olimpią Koło, natomiast lider z Trzcianki wyjedzie do Ostrowa Wlkp, aby rozegrać tam mecz na na trudnym terenie z miejscową Ostrovią.

Nielba tylko czeka na potknięcie lidera, aby wyprzedzić go ligowej tabeli. Z perspektywy drużyny, można patrzeć w przyszłość z dużym optymizmem, ponieważ bardzo dobra forma strzelecka Jakuba Kubińskiego i Rafała Leśniewskiego oraz zaangażowanie pozostałych zawodników, daje nadzieje na zwycięstwo w kolejnym meczu, a kto wie, może nawet objęcie fotelu lidera.

Na razie wszystko jest jeszcze możliwe, walka rozgorzała na dobre. W opinii fachowców, wydaje się że awansuje drużyna z naszego okręgu pilskiego. Czy będzie to Nielba czy Lubuszanin? A może jeszcze któraś z pozostałych drużyn włączy się do walki o awans – pokażą to najbliższe tygodnie.

Nielba rozegra mecz w środę, 01.05.2019 r. o godz. 15.00 na Stadionie OSiR w Wągrowcu. Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszej drużynie.