Nielba rozgrywała mecze sparingowe!

W czwartek 31.01.2019 r.  zawodnicy seniorów Nielby Wągrowiec rozegrali pierwszy podczas tych przygotowań mecz kontrolny. Naszym przeciwnikiem były III ligowe rezerwy Lecha Poznań. Do przerwy prowadziliśmy 2:1, jednak w drugiej połowie Trenerzy dokonali kilku zmian i wynik zmienił się na niekorzyść Nielby 4:2.

W sobotę 02.02. 2019 r. rozegrany został drugi mecz kontrolny z V ligową Zawiszą Bydgoszcz, prowadzącą w swojej lidze i aspirującą do awnasu do IV ligi. Nielba po bardzo dobrej grze, wygrała ten sparing, strzelając przeciwnikowi 2 bramki, nie tracąc przy tym żadnej. Pierwsza bramka wpadła po samobójczym trafieniu zawodnika z Bydgoszczy, drugą natomiast strzelił powracający po kontuzji Jakub Kubiński.

W Nielbie testowanych jest dwóch nowych zawodników, którzy swoim doświadczeniem na pewno bardzo pomogą drużynie w walce o awans do III ligi. Zawodnicy ci mają przeszłość piłkarską w klubach z wyższych lig, ostatnio reprezentowali bardzo dobrze spisującego się w III lidze Mieszko Gniezno.

W niedzielę, 10.02.2018 Nielba rozegrała kolejny mecz sparingowy. Przeciwnikiem naszej drużyny była grająca w lidze międzyokręgowej Sparta Oborniki.

Nielba jest w trakcie okresu przygotowawczego. Było widać zmęczenie zawodników. Sparta objęła prowadzenie w 25 minucie. Na odpowiedź naszych zawodników nie trzeba było długo czekać. W 39 minucie spotkania sędzia podyktował karnego dla Nielby, jednak bramkarz gości ( były zawodnik Nielby – Wosicki) okazał się lepszy od jego egzekutora – Rafała Leśniewskiego. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie inicjatywa należała do zawodników gospodarzy. Kolejny rzut karny skutecznie na bramkę zamienił Tomasz Bzdęga i Nielba remisował ze Spartą 1:1.  Nielba w końcówce spotkania strzeliła jeszcze dwie bramki. W 78 minucie Adrian Marchel i w 80 Mateusz Piechowiak.

Mimo, że nasz drużyna wygrałą ten sparing, to zawodnicy z Obornik postawili bardzo wysoko poprzeczkę.

W środę 13.02.2019 r. Nielba rozegrała kolejny mecz sparingowy. Naszym przeciwnikiem był nasz sąsiad ,,zza miedzy” Zamek Gołańcz, grający w lidze międzyokręgowej. W drużynie Zamku występuje kilku zawodników Nielby Wągrowiec, który zostali tam wypożyczeni, jak również kilku wychowanków. W tym meczu zawodnicy Nielby musieli uznać wyższość swoich przeciwników, przegrywając 2:4. Braki dla Nielby: R. Leśniewski, i J. Kubiński.