Kolejna wygrana naszych piłkarzy! I co dalej?

W piątek Nielba Wągrowiec meczem wyjazdowym z Pinsel Peter Krobianka Krobia zainaugurowała 35 kolejkę rozgrywek o mistrzostwo IV ligi wielkopolskiej. Krobia okazała się bardzo gościnna do naszych piłkarzy, którzy przywieźli stamtąd komplet punktów i coraz pewniejszym krokiem zmierzają do III ligi.

Nielba wygrała 3:2. Bramki dla Nielby strzelali: M. Rozmarynowski, J. Kubiński i niezastąpiony, przezywający drugą młodość piłkarską – kapitan naszej drużyny R. Leśniewski. W bramce zadebiutował junior – J. Michalski. Był to jego pierwszy mecz na tym poziomie rozgrywek.

Do końca pozostały jeszcze trzy kolejki. Nielba ma 6 punktów przewagi nad drugim w tabeli Lubuszaninem Trzcianka. Jeżeli w ostatnich trzech meczach drużyna zdobędzie min. 4 punkty, wygra ligę. Losy zwycięstwa zależą już tylko od niej samej. Nie musi oglądać się na przeciwników.

Jak potoczą się dalsze losy Nielby? Czy będzie w stanie przede wszystkim finansowo udźwignąć ciężar gry w wyższej lidze? Jeżeli chodzi o sportową postawę na boiskach III ligi – o to możemy być spokojni. Mamy zdolną młodzież i kilku doświadczonych zawodników, grających już na różnych poziomach rozgrywek.

Na pewno najbliższe dni dadzą odpowiedź na te pytania. Póki co, trzymamy kciuki za zwycięstwo w rozgrywkach IV ligi. Już teraz za samą postawę można drużynie przyznać medale. Gdyby ktoś przed rozgrywkami stawiał Nielbę w roli faworyta, uznany zostałby za szaleńca. Jednak sport lubi zaskakiwać!