,,Jesień” przeszła najśmielsze oczekiwania – podsumowanie rundy.

Niesamowita, pierwsza runda nielbistów!

Żółto-czarni zakończyli właśnie rundę jesienną, a wynik, jaki „wykręcili” przerósł chyba najśmielsze oczekiwania. W minionym sezonie walka trwała do samego końca, a stawką było utrzymanie się na czwartoligowym poziomie, a wszystko za sprawą reorganizacji IV ligi, która miała na celu podnieść jej poziom. Z dwóch grup wyłoniono najlepsze zespoły, które w sezonie 2018/1019 zagrały w jednej, silnej IV lidze.

Nie ukrywajmy, iż celem Nielby było utrzymanie, szczególnie, iż zespół nie przeprowadził jakichś spektakularnych transferów, opierając się na własnych wychowankach, co okazało się strzałem w „dziesiątkę”. Pierwsze spotkanie, w dalekich Skalmierzycach, pokazała, iż wągrowczanie nie będą dostarczycielami punktów.

20 zespołów w lidze jest równoznaczne z 38 spotkaniami w sezonie. Prosty rachunek daje nam 19 kolejek, w każdej z rund. Należy przy tym pamiętać, że na spotkania wyjazdowe nasz zespół nierzadko musiał pokonać około 400 km.

Wspaniała postawa naszych piłkarzy, którzy nie zważając na przeciwności losu, zawsze grali o komplet punktów, co przyniosło wymierny rezultat w postaci ligowych statystyk.

I tak:

• 19 kolejek
  • 39 punktów
  • 12 zwycięstw
  • 3 remisy
  • 4 porażki
  • 32 zdobyte bramki
  • 5 zwycięstw w Wągrowcu
  • 7 zwycięstw na wyjeździe

Takie statystyki robią wrażenie! Ciężka praca trenerów Kołackiego oraz Arendta przyniosła wymierny rezultat w postaci wicelidera IV ligi!!!. Nasi zawodnicy podeszli do ligi z pełnym zaangażowaniem i determinacją, dzięki czemu dali radość kibicom oraz godnie reprezentowali nasze miasto na arenie całej Wielkopolski.

Na sukces w piłce nożnej zawsze pracuje cały zespół, a wszystko wieńczy dzieło w postaci strzelonych bramek. Przedstawiamy klasyfikację snajperów Nielby Wągrowiec:

• Rafał Leśniewski – 6
  • Mateusz Piechowiak – 6
  • Jacek Figaszewski – 5
  • Jakub Kubiński – 4
  • Adrian Marchel – 3
  • Michał Gruszka – 3
  • Mateusz Rocławski – 1
  • Damian Śmigielski – 1
  • Mateusz Rozmarynowski – 1
  • Łukasz Iskrzyński – 1

Reasumując, to ręce, same składają się do oklasków. Młodzi wychowankowie Nielby, uzupełnieni doświadczonymi zawodnikami, pokazali, iż można zrobić wiele mając niewiele. Wielkie serca, zaangażowanie w swój klub, wola walki, pracowitość na treningach i morze wylanego na nich potu są pokłosiem tego, co cały zespół osiągnął na koniec rundy jesiennej.

Dobry prognostyk na przyszłość oraz cel, wskazany młodym zawodnikom, których Nielba szkoli w wszystkich kategoriach wiekowych. Cieszy również fakt, iż po niedawnych wyborach samorządowych mamy jasny sygnał, iż nowo wybrana władza, daje nam zielone światło do dalszego rozwoju klubu z ponad 90-letnią tradycą!

autor:  M.Kotowski