Dziurawa obrona Nielby!

Nielba Wągrowiec, grając na bardzo ładnym stadionie w Kołobrzegu, przy sztucznym oświetleniu, uległa na wyjeździe zajmującej po 15 kolejkach piąte miejsce w ligowej tabeli miejscowej Kotwicy. W drużynie Nielby zabrakło w tym meczu kontuzjowanego Mateusza Rocławskiego. Nie było też Adama Gajdy – leczącego drobny uraz oraz Łukasza Iskrzyńskiego.

Nielbiści pojechali do Kołobrzegu z nadzieją na uzyskanie dobrego wyniku, zmotywowani uzyskaniem wygranej w ostatnim meczu u siebie. Jednak Kotwica okazała się zbyt wymagającym przeciwnikiem dla naszych zawodników.

Kotwica uzyskała prowadzenie w 29 minucie spotkanie, po błędzie naszych obrońców, do czego kibice zostali już przyzwyczajeni, ponieważ to nie pierwsza taka sytuacja w meczach ligowych. Wydaje się, że ta formacja wymaga jak najszybszych wzmocnień. Nie da się wygrywać meczy, grając z defensywą popełniającą czasami wręcz szkolne błędy.

W pierwszej połowie mecz odbywał się pod dyktando gospodarzy, czego efektem była druga bramka strzelona w 42 minucie spotkania. Do przerwy utrzymał się wynik 2:0.

W przerwie, nielbiści musieli powiedzieć sobie kilka męskich słów, ponieważ obraz gry na początku drugiej połowy uległ zmianie. Nielba śmielej zaatakowała, czego efektem było strzelenie w 50 minucie spotkania pięknej bramki kontaktowej, autorstwa Jacka Figaszewskiego. W żargonie piłkarskim mówi się, że ,,zdjął pajęczynę z okienka bramki”.

Jednak w dalszej części meczu, nasza obrona ponownie wystąpiła w roli głównej, dwukrotnie popełniając błędy, dzięki czemu Kotwica strzeliła kolejne dwie bramki – w 72 i 85 minucie spotkania. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-1 dla gospodarzy. Przegrywając to spotkanie, Nielba spadła na przedostatnie miejsce w tabeli.

W najbliższy weekend dojdzie do spotkania derbowego z Jarotą Jarocin. Kibice, którzy pamiętają jeszcze mecze z poprzednich edycji rozgrywek, wiedzą jak prestiżowe jest to spotkanie. Zapraszamy wszystkich na stadion.

Kotwica Kołobrzeg – Nielba Wągrowiec – 4:1

Bramki: 1:0 M.Trojanowski 29′, 2:0 G.Piesio 42′, 2:1 J.Figaszewski 50′, 3:1 P.Szur 72′, 4:1 D.Retlewski 85

Nielba: Łagdziński – Dobrzykowski ( 78′ Krauz), Gruszka ( 45′ Marchel), Soforek, Leśniewski ( kpt.), Lisiecki, Wolkiewicz, Figaszewski, Kaczor ( 62′ Rozmarynowski), Kubiński ( 84′ Piskuła), Brylewski