Doliczony niedosyt!

Swarzędz był zawsze ,,gorącym” terenem dla naszego zespołu, a tamtejsza sztuczna nawierzchnia nigdy nie była nam przyjazna. Żółto-czarni, po pucharowym blamażu, mieli wiele do udowodnienia. Unici, będący w czołówce ligowej tabeli, również chcieli zdobyć komplet punktów, grając na swoim terenie.
Wągrowczanie zaczęli dość nerwowo, pozwalając gospodarzom na spokojne rozgrywanie piłki, skutkiem czego zawodnicy ze Swarzędza byli bliscy szybkiego wywalczenia prowadzenia. Nielba zmuszona była grać z kontry. Pierwszą zakończyć mógł bramką Urbański, jednak skutecznie interweniował golkiper gospodarzy.
W 20 minucie meczu, Nielbiści mogli wyjść na prowadzenie za sprawą rzutu wolnego. W 25 minucie, futbolówka trafiła pod nogi „Leśnego”, który nie wykorzystał swojej dobrej sytuacji.
Z minuty na minutę, Wągrowczanie przejmowali inicjatywę w tym spotkaniu. Urbański, uruchamiany przez Leśniewskiego lub przez Figaszewskiego siał postrach w polu karnym gospodarzy.
W 38 minucie – Moskalik, przy asyście Leśniewskiego, zdobył pierwszą i jedyną bramkę dla Nielby w tym meczu !
Chwilę później, kolejną „setę” miał Urbański, jednak w sytuacji sam na sam, górą okazał się bramkarz gospodarzy.
Po zmianie stron, nielbiści nieco osłabli. Pozwalali rywalom na grę na własnej połowie. Unici, jak zwykle groźni, starali się odrobić straty. Udało się to im w samej końcówce meczu, w doliczonym czasie gry, na sekundy przed końcowym gwizdkiem !