Co z III ligą?

Od czasu zakończenia rozgrywek IV ligi, kibiców piłki nożnej Nielby Wągrowiec nurtuje odpowiedź na pytanie – Czy w Wągrowcu zobaczymy rozgrywki III ligi? Z różnych środowisk można usłyszeć różne głosy na ten temat. Wyjaśniamy, jak to obecnie się przedstawia.

Póki co, nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, zawarte w tytule, ponieważ cały czas trwają rozmowy, które można nazwać trójstronnymi. Chodzi o rozmowy pomiędzy władzami miasta, zarządem klubu oraz sponsorem. Wydaje się, że koniec tych rozmów wydaje się już bliski. Najpóźniej na początku przyszłego tygodnia powinny zapaść ostateczne rozstrzygnięcia.

Wszystkim stronom tych rozmów zależy na tym, żeby miasto reprezentowane było na szczeblu III ligi. Aspekt sportowy tzn. potencjał naszych zawodników, którzy wywalczyli awans, wydaje się wystarczający do tego, aby stawić czoła drużynom już tam grającym. Mówi się tylko o ewentualnych dwóch wzmocnieniach. Można by zapytać – O co w takim razie chodzi? Zwykło się mówić, że ,,jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze”. I tak jest w tym przypadku. To jest kluczowa kwestia, jeżeli chodzi o grę w III lidze. Miasto, bez udziału sponsora nie jest w stanie finansowo utrzymać drużyny seniorów w III lidze oraz blisko 10 drużyn młodzieżowych grających w ligach wojewódzkich i okręgowych.

Na dzień dzisiejszy można powiedzieć, że wszystko zmierza we właściwym kierunku. Jest dobra wola ze wszystkich stron. Pozostaje ,,dogadać” klika istotnych szczegółów i jeżeli zabezpieczony zostanie budżet, kibice będą mogli cieszyć się, dopingując drużynę na boiskach III ligi.

Na pewno początek przyszłego tygodnia przyniesie efekty tych rozmów. Miejmy nadzieję, że zadowalające dla wszystkich. Wielkopolski ZPN nie może dłużej czekać na decyzję Nielby, bo lada moment ruszają przygotowania do rozgrywek III ligowych. W tej sytuacji przyszły tydzień przyniesie odpowiedź na pytanie – Co z III ligą?

Kibice będą na bieżąco poinformowani o tym , co się wydarzy. Klub jest im to winien. Z szacunku za cały ubiegły sezon.