O akademii

foto akademia

Powołanie Akademii Piłkarskiej przez sekcję piłki nożnej MKS Nielba Wągrowiec zmieniło strukturę szkolenia. Wszystkie drużyny oprócz pierwszego zespołu stają się częścią Akademii Piłkarskiej. Jej zadaniem będzie wzmocnienie oraz usprawnienie procesu szkoleniowego najmłodszych adeptów piłkarstwa. Celem powołania Akademii jest ciągła poprawa jakości szkolenia, której efektem ma być indywidualny rozwój piłkarzy  we wszystkich aspektach. Nie tylko piłkarskich, ale przede wszystkim osobowych i mentalnych. Zadaniem Klubu jest doprowadzenie do sytuacji w której w wyniku profesjonalnego procesu szkolenia możliwie największa grupa chłopców będzie mogła się przebić do pierwszej drużyny. Najlepsi z nich nie będą mieli przeszkód z poradzeniem sobie na boiskach wyższych klas rozgrywkowych.

Oprócz nazwy w pierwszej kolejności wzmocniony zostanie system szkolenia w najstarszych zespołach. W juniorach młodszych i rezerwach szkoleniem zajmować się będą dwaj trenerzy. Celem takiego kroku jest zwiększenie indywidualnej pracy z piłkarzami oraz eliminowanie najsłabszych elementów piłkarskich. Akademia Piłkarska uzyska także swój odrębny od pierwszego zespołu budżet finansowy. W pierwszym roku funkcjonowania kwota ta będzie wyniosła co najmniej 300.000 zł, w całości zostanie pokryta z dotacji uzyskiwanej z Urzędu Miasta. Niezależnie od tego podjęte będą działania, celem pozyskania sponsora strategicznego Akademii Piłkarskiej oraz sponsorów poszczególnych zespołów. Możliwe będzie dokonywanie wpłat na funkcjonowanie poszczególnych zespołów. Mamy nadzieję, że w ten sposób doczekamy się wkrótce reprezentantów kraju, wywodzących się spod skrzydeł Akademii Piłkarskiej