Trampkarze pieczętują awans!

DSC 0690Trampkarze wągrowieckiej Nielby wygrali u siebie z AUREA Poznań 4:2.

W niedzielne przedpołudnie trampkarze Nielby podejmowali drużynę AUREA Poznań. Zwycięstwo nie przyszło jednak tak łatwo, jakby sugerował wynik.  Początek meczu nie wskazywał iż goście stanowić będą łakomy kąsek. Po przelobowaniu naszego bramkarza  przyjezdni wyszli na jednobramkowe prowadzenie.

Po kilku minutach kapitalnym strzałem popisał się Moskalik, który wyrównał wynik. Gościom udało się jednak wyjść na prowadzenie. Gospodarze do przerwy , po bramce Łubińskiego zdołali zremisować.

Po przerwie inicjatywę  przejęli przyjezdni, choć nie na długo. Kolejne minuty to dominacja poznaniaków, lecz Stangierski nie dał im szansy i wykorzystał swoją okazję podwyższając rezultat na 4:2. W końcówce meczu skutecznym wykonaniem rzutu wolnego popisał się Daniel Chmielnicki, który ustalił rezultat spotkania na cztery do dwóch.

Marek Marchel trener Nielby:
- Był to ostatni mecz w rundzie jesiennej, który nie miał już dla nas większego znaczenia. Podeszliśmy do niego jednak ambitnie, chcąc przypieczętować zwycięstwem awans do ligi mistrzowskiej, tym bardziej grając u siebie.

Tekst: Marcin Kotowski