Koniec okresu przygotowawczego

 

     Żółto – czarni długo i solidnie przygotowywali się do nadchodzącego sezonu. Treningi ruszyły już 29 czerwca. W kalendarzu przygotowań zaplanowany był obóz dochodzeniowy, który odbył się w Szamocinie, na obiektach tamtejszego Sokoła. W ciągu siedmiu dni, nielbiści, rozegrali trzy sparingi, w których, naprzemiennie, wystąpiły dwa składy z 26 osobowej kadry. Po zakończeniu zgrupowania chwila oddechu i ciąg dalszy. Treningi oraz sparingi z trudnymi rywalami. Na pierwszy sprawdzian nasi zawodnicy udali się do pierwszoligowca z Chojnic, gdzie zagrali dobre zawody. Musieli jednak uznać wyższość wyżej notowanego rywala. W kolejnym sparingu, sztab szkoleniowy, postanowił przetestować młody narybek naszego klubu. Do Kościana w większości pojechali juniorzy starsi, którzy pokazali się z dobrej strony i choć rywal okazał się lepszy, to trener Kołacki zapisał nazwiska kilku zdolnych, młodych zawodników.

   Prawdziwym egzaminem formy żółto-czarnych miało być spotkanie z czołową drużyną trzeciej ligi – Sokołem Kleczew. Tutaj Nielba zameldowała się najsilniejszym składem. Spotkanie w Kleczewie wypadło celująco. Wągrowczanie zagrali na wysokim poziomie, notując bardzo dobry występ. Jedyne, czego zabrakło – to bramki, choć tych mogło być sporo i to z obu stron. Pomiędzy słupkami Nielby ponownie stanął Patryk Łagodziński. Ostatecznie sparing zakończył się bezbramkowym remisem.

   Ostatnie spotkanie przygotowań nielbiści rozegrali w Wronkach, a ich sparingpartnerem był Lech II Poznań. Tu ponownie zagrały dwa składy. Pierwszy, optymalny, rozegrał dobre 45 minut. Swoje okazje na objęcie prowadzenia mieli Paweł Krauz oraz Jakub Kubiński.

Jak widać z przebiegu ostatnich tygodni, żółto-czarni, solidnie przygotowali się do ligi. Teraz czeka ich trudny sezon, a wszystko za sprawą reorganizacji IV ligi, w której utrzyma się tylko sześć pierwszych zespołów.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

SPONSORZY ::

Sponsor Strategiczny ::

Sponsorzy ::

wagrawiec  

Sponsor Główny ::

 

 

 

Sponsor Techniczny ::

bodo1 

  iscarmerx   macro

 

kolacki  stappert  bemasport

 

 grochowscy  paxrychlik

 

      hunterslogoochrona-Grupa-HUNTERS1  doner-kebab   tbhydro logo

      
     szop logo           

 Partnerzy Klubu ::
logo-peryferia

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2013 Nielba Wągrowiec - piłka nożna - Oficjalna strona MKS Nielba Wągrowiec. Wszelkie prawa zastrzeżone.