Puchar OZPN dla Nielby!

Finał Okręgowego Pucharu Polski OZPN Piła rozegrany został na stadionie przy ulicy Żeromskiego. Spotkały się w nim drużyny Nielby Wągrowiec oraz Płomienia Połajewo.

Początek spotkania to wzajemne „badanie” się obydwu drużyn. Ataki Połajewa skutecznie kasował Patryk Soforek i spółka. Więcej okazji mieli jednak żółto – czarni. Dwukrotnie próbował Rafał Leśniewski. Piłka jednak minęła słupek oraz poprzeczkę. W 14 minucie doskonałą szansę, po rzucie rożnym Adama Urbańskiego, miał Paweł Krauz, bramkarz jednak zdołał sparować piłkę nad poprzeczkę. Moment po tym „Zlatan” uderzał z boku na pusta bramkę, futbolówka minęła słupek.

W 18 minucie gospodarze wyszli z kontrą, a do piłki, która przeszła naszą obronę, najszybciej dopadł Robert Sołowiej, pokonując Patryka Palacza. W kolejnych minutach Płomień cofnąl się wyraźnie pod swoją bramkę, a nielbiści nie mogli znaleźć sposobu na tak liczną defensywę. Kilkakrotnie z boku uderzał Adam Urbański, jednak futbolówka uparcie nie chciała wpaść. Gospodarze wyprowadzili też, kolejne, groźne kontry, w których doskonale popisał się Palacz oraz Norbert Wieczorek.

Ostatecznie pierwsza odsłona zakończyła się zwycięstwem Połajewa 1 : 0. Nielbiści zagrali ją nieco poniżej swoich umiejętności, dlatego nasz sztab szkoleniowy miał w niej sporo do pracy.

W drugiej połowie podopieczni trenera Radosława Kołackiego zaczęli wreszcie grać na swoim poziomie. Już w 47 minucie doskonałą okazję miał Krauz, a dobitka Piechowiaka trafiła w słupek. Moment po tym Leśniewski uderzał z rzutu wolnego, jednak górą okazał się bramkarz gospodarzy. Ataki gości nadal kasował, będący ostatnio w wyśmienitej formie, Soforek, który w 59minucie wybił piłke z pustej bramki.

W 63 minucie w polu karnym Płomienia faulowany został Jakub Kubiński. Arbiter wskazał na jedenastkę, którą na bramkę pewnie zamienił Rafał Leśniewski. To obudziło gości, którzy zaczęli notować kolejne, mogące cieszyć oko akcję.z boku pola karnego dośrodkował Krauz, zamknął to Kubiński, jednak przymierzył obok słupka. Okazje sypały się jak z rękawa.

W 76 minucie kontra gości, zakończyła się bramką Pawła Krauza. Końcówka to już koncertowa gra na jedną bramkę. W 87 minucie prowadzenie podwyższył Krauz, w 88 po dośrodkowaniu „Leśnego” – Kubiński, który, w doliczonym czasie, dobił gospodarzy piątym trafieniem.

Pewna wygrana Nielby oznaczała, iż puchar pojechał do Wagrowca.

Kolejnym rywalem Nielby w pucharowych zmaganiach będzie Górnik Konin.

Nielba: 12. Patryk Palacz – 3. Norbert Wieczorek, 5. Patryk Soforek, 4. Wiktor Ceglarek (14. Mateusz Piechowiak 46’), 15. Kacper Gaca (13. Rafał Gtunkowski 46’), 6. Mateusz Rocławski, 17. Damian Śmigielski, 19. Filip Konarski (16. Marek Pompała 89’), 7. Rafał Leśniewski, 9. Adam Urbański (20. Jakub Kubiński 55’), 11. Paweł Krauz.