Złapali kontakt

 

Udana Wielka Sobota

 

   Po blamażu w Wysokiej nasi piłkarze wyczerpali margines błędu, na jaki mogli sobie pozwolić. Ten gorący teren, przysporzył również nie lada trudności liderowi z Trzcianki, który dosłownie rzutem na taśmę, w doliczonym czasie gry, wywalczył sobie remis.

   Okazja do odrobienia strat oraz zbliżenia się do rywala na trzy oczka, była zatem na wyciągnięcie ręki. Trzeba jednak było wygrać u siebie z GKS Dopiewo. Zespół z Kościuszki nie mógł też pozwolić, aby wągrowiecki stadion stracił status niezdobytej w tej sezonie twierdzy.

   Jako pierwszy dał o sobie znać Paweł Krauz, którego atak boczną strefa boiska, skasowała defensywa gości. W kolejnym, pozycyjnym ataku, Rafał Leśniewski, dośrodkował do Norberta Wieczorka, jednak tę, naprawdę groźną akcję, przeciął golkiper Dopiewa. W 9’ doskonale, z rzutu wolnego, uderzał Urbański, jednak lecącą w światło bramki futbolówkę, wybił obrońca przyjezdnych. Moment po tym próbkę swoich możliwości pokazał Leśniewski, który w polu karnym, precyzyjnym slalomem, minął obrońców i soczystym uderzeniem zmusił do trudnej interwencji bramkarza Dopiewa. Moment po tym potężne strzały oddali Leśniewski, a chwilę po nim Rocławski, a Urbański doprawił to wszystko uderzeniem nad poprzeczką. Bramka wisiała w powietrzu. W 43 minucie, w okolicy 20 metra faulował Pawelec. Do podyktowanego, przez arbitra rzutu wolnego podszedł Leśniewski, który mierzonym, precyzyjnym strzałem, posłał futbolówkę nad murem obrońców Dopiewa i umieścił ją w samym oknie bramki gości, dając Nielbie prowadzenie.

   Średnio wykonana pierwsza odsłona, nie pozwalała optymistycznie spoglądać na drugie trzy kwadranse spotkania w Wągrowcu.

   Druga połowę tradycyjnie, mocnym akcentem rozpoczęli niebiści. Po stałym fragmencie gry, Adrian Marchel wypatrzył dobrze ustawionego Kubińskiego, który uderzeniem głową, minimalnie minął się w słupkiem bramki Maćkowiaka. Kilka minut po tym zaatakował Urbański, który kolejny raz uruchomił Kubińskiego. Ten jednak strzałem k krótki róg nie zaskoczył golkipera GKS – u. Swoje szanse mieli jeszcze Leśniewski, który uderzał z ostrego konta oraz Adaś Urbański, który ponownie, nieco, minął się z poprzeczką. W 84 minucie Adaś wychodził do czystej sytuacji, jednak w polu karnym gości faulował go Grzegorzewicz. Arbiter, bez cienia wątpliwości, wskazał na jedenastkę, której egzekutorem został - Rafał Leśniewski, co wiązało się z podwyższeniem prowadzenia MKS – u. W samej końcówce kibice na trybunach widzieli już trzecią bramkę, jednak Adam Urbański, w stuprocentowej sytuacji, zdecydował się na samodzielny strzał, a uderzona przez niego piłka, kolejny raz, uparcie minęła bramkę.

Nielba: Karol Hermann – Rafał Leśniewski, Paweł Krauz, Norbert wieczorek, Patryk Soforek, Rafał Gruntkowski, Mikołaj Dobrzykowski, Mateusz Rocławski, Adrian Marchel, Mateusz Piechowiak, Adam Urbański, Patryk Palacz, Filip Konarski, Wiktor Ceglarek, Jakub Kubiński, Damian Śmigielski, Wiktor Moskalik

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

SPONSORZY ::

Sponsor Strategiczny ::

Sponsorzy ::

wagrawiec  

Sponsor Główny ::

 

 

 

Sponsor Techniczny ::

bodo1 

  iscarmerx   macro

 

kolacki  stappert  bemasport

 

 grochowscy  paxrychlik

 

      hunterslogoochrona-Grupa-HUNTERS1  doner-kebab   tbhydro logo

      
     szop logo           

 Partnerzy Klubu ::
logo-peryferia

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2013 Nielba Wągrowiec - piłka nożna - Oficjalna strona MKS Nielba Wągrowiec. Wszelkie prawa zastrzeżone.