Kadra okręgu pilskiego wicemistrzem województwa

Kadra okręgu pilskiego druga w województwie

Nowy cykl turniejowy, organizowany przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej, ma na celu jeszcze lepszy przegląd młodzieżowych kadr poszczególnych okręgów. Pierwszy turniej odbył się w Jarocinie, a kadrę okręgu pilskiego reprezentowało, aż 8 nielbistów. Trenerem kadry jest Tomasz Woźniak, który prowadzi dwa zespoły w naszym klubie.

Kadra pilska rocznika 2004 pokazała się z znakomitej strony. Pierwsze spotkanie, z faworytem rozgrywek - Strefą poznańską, rozegrała niemal że z marszu, co zakończyło się zwycięstwem poznaniaków. Dalej było już tylko lepiej. Okręg koniński nie przedstawił zbyt wielu argumentów, doskonale spisującym się pilanom, a całość spotkania zakończyła się pewnym zwycięstwem podopiecznych trenera Woźniaka 0 : 3. Kolejne spotkanie z Lesznem zakończyło się zwycięstwem naszej kadry 2 : 1.

Taki układ wyników dawał pilanom szansę na pierwsze miejsce. Wystarczyło zremisować z Kaliszem. Wszystko układało się po myśli naszych kadrowiczów, którzy szybko objęli dwubramkowe prowadzenie. W ostatnim spotkaniu trener nie mógł skorzystać z usług kontuzjowanego obrońcy, Michała Koconia, dzięki czemu kaliszanie odrobili straty i to z nawiązką, wygrywając 3 : 2. Bezbramkowy remis strefy poznańskiej z okręgiem leszczyńskim, dawał zwycięstwo całej imprezy tym pierwszym.

Kadrowicze trenera Woźniaka z roku na rok prezentują się coraz lepiej, pnąc się w górę w prestiżowej, wielkopolskiej klasyfikacji. Pilska osiemnastka, która zagrała w całości, pokazała moc, co może tylko cieszyć. Zwycięstwo było dosłownie na wyciągnięcie ręki, jednak wicelider to doskonały rezultat.