Mieszko Gniezno Nielba Wągrowiec 5 : 3

fot. Mieszko Gniezno

Dwie różne połowy

 

   Wczoraj piłkarze naszego klubu udali się do Gniezna, rozegrali ostatnie spotkanie kontrolne. Rywalem żółto – czarnych był lider poznańskiej klasy okręgowej – Mieszko Gniezno. Wągrowczanie wystawili dwie odmienne jedenastki, pierwszą optymalną oraz drugą, złożoną z zawodników rezerwowych.

Pierwsza połowa przebiegała pod bezdyskusyjne dyktando Nielby. Już w 5’ piłkę na połowie gości przejął Paweł Krauz, po czym bardzo ładnym strzałem, umieścił ją w bramce Gniezna. Dwie minuty później, przegrana „głowa” kosztowała wągrowczan stratą bramki. W dalszej części grę kreowali goście, którzy, jak wskazuje poziom rozgrywkowy obydwu drużyn, byli zdecydowanie lepsi. Bardzo dobre zawody rozegrał najmłodszy zawodnik drużyny seniorów, Mikołaj Dobrzykowski. Pozostali piłkarze również grali na bardzo dobrym poziomie, w czym z pewnością sprzyjała doskonała płyta obiektu w Gnieźnie.

   Na kolejną bramkę zawodników z Kościuszki czekaliśmy do 26’, kiedy to, cieszącą oko akcję, uderzeniem z dystansu, zakończył Adaś Urbański, który osiem minut później zamienił dośrodkowanie z prawej strony na kolejną bramkę. Gospodarze zdołali odpowiedzieć w samej końcówce, zdobywając kontaktową bramkę.

   Forma Nielby może cieszyć. Zespół prezentuje się na prawdę dobrze. Martwić może jedynie zbyt łatwy sposób, w jaki traci on bramki. Rywal nie stworzył jakichś klarownych sytuacji, a bramki, które wpadły, były dosłownie „z niczego”.

   Po zmianie stron trener Radosław Kołacki wymienił całą jedenastkę. Szansę gry dostali zmiennicy. Niestety obraz gry uległ natychmiastowej zmianie. Mniej doświadczeni piłkarze nie do końca poradzili sobie z liderem klasy okręgowej, co natychmiast uwidoczniło się w wyniku. Już w pierwszych minutach drugiej odsłony Mieszko wyrównał. W 64’ wągrowczanie pozwolili na oddanie strzału, będącemu w ich polu karnym, zawodnikowi gospodarzy.

   W końcówce spotkania, jeden z naszych graczy, chcąc skasować dośrodkowanie, skierował futbolówkę do własnej bramki.

   Całość spotkania zakończyła się zwycięstwem Mieszka Gniezno 5 : 3.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

SPONSORZY ::

Sponsor Strategiczny ::

Sponsorzy ::

wagrawiec  

Sponsor Główny ::

 

 

 

Sponsor Techniczny ::

bodo1 

  iscarmerx   macro

 

kolacki  stappert  bemasport

 

 grochowscy  paxrychlik

 

      hunterslogoochrona-Grupa-HUNTERS1  doner-kebab   tbhydro logo

      
     szop logo           

 Partnerzy Klubu ::
logo-peryferia

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2013 Nielba Wągrowiec - piłka nożna - Oficjalna strona MKS Nielba Wągrowiec. Wszelkie prawa zastrzeżone.