Żaki w drugiej lidze!

 

Żaki z awansem

   Żaki starsze zakończyły swój sezon, pieczętując go awansem do drugiej ligi. Jako debiutanci w ligowych rozgrywkach nie mieli łatwo, gdyż swoje zawody rozgrywali w poznańskiej lidze WZPN, co z pewnością dodawało smaku ligowym rozgrywkom.

   Od pierwszej kolejki nasze „czarne strzały” zamieszały w tabeli. Przed startem ligi nikt nie brał naszych chłopaków, jako zespół liczący się w końcowej klasyfikacji. Tymczasem najmłodsi wągrowieccy ligowcy od samego początku zdeklasowali zespoły z Obornik czy też Owińsk. Szybko okazało się, iż jedynym rywalem Nielby 2008 będzie Suchy Las, który tylko dzięki przysłowiowemu, piłkarskiemu szczęściu zdołał wydrzeć żółto – czarnym pozycję lidera.

   Ostatecznie żółto – czarni zakończyli rozgrywki ligowe na drugim miejscu, czym wywalczyli sobie miejsce w wiosennej drugiej lidze!

O posumowanie sezonu poprosiliśmy kierownika i asystenta trenera Pana Tomasza Brzostka:

      Podsumowując występ zawodników Nielby Wągrowiec z rocznika 2008 w lidze Poznańskiej WZPN F1 ŻAK .chciałbym pogratulować trenerowi Marcinowi Kotowskiemu oraz zawodnikom powołanym na występy ligowe za uzyskane wyniki oraz zajęcie 2 miejsc w tabeli .

   Po zgłoszeniu naszego zespołu i rozlosowaniu grup, Nielba została potraktowana jako przysłowiowy Kopciuszek rozgrywek. Jednak nasi zawodnicy udowodnili już po pierwszej kolejce że jednak będzie inaczej i to My będziemy zespołem pretendującym do zajęcia pierwszego miejsca w swojej grupie. W każdych kolejnych meczach lider naszej grupy czuł coraz większą presję z naszej strony, gdyż pozostałe zespoły pozostawały daleko w tyle i tylko my byliśmy wstanie nawiązać równą walkę z zespołem Suchary Suchy Las. Należy także podkreślić, że nasi rywale trenują jednym składem od trzech lat, a my zaledwie rok w czasie którego kilku zawodników opuściło drużynę oraz przybyło kilkoro nowych którzy potrzebują czasu aby wskoczyć na poziom ligowy.

   Sprawdzianem przed ligą dla naszych Żaków oraz trenera Marcina Kotowskiego był wyjazd na turniej do Śremu w którym młodzi Nielbiści mogli zmierzyć się z zespołami które występują w lidze Poznańskiej. Nielba Wągrowiec w swojej grupie zdominowała wszystkie zespoły zdobywając komplet punktów, strzelając 15 bramek a tracąc zaledwie 2 !. Ostatecznie młodzi Nielbiści po bardzo dobrej, szybkiej oraz ofensywnej grze zajęli zasłużone wysokie 3 miejsce w turnieju.

   Olbrzymie podziękowania dla naszych zawodników za zaangażowanie oraz walkę w każdych meczach. Pokazaliście że jesteście zespołem z którym należy się liczyć, gracie coraz lepiej, szybciej, potraficie stworzyć wiele ciekawych akcji i strzelacie mnóstwo bramek.

BRAWO PANOWIE ! – podsumowuje ligę Tomasz Brzostek

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

SPONSORZY ::

Sponsor Strategiczny ::

Sponsorzy ::

wagrawiec  

Sponsor Główny ::

 

 

 

Sponsor Techniczny ::

bodo1 

  iscarmerx   macro

 

kolacki  stappert  bemasport

 

 grochowscy  paxrychlik

 

      hunterslogoochrona-Grupa-HUNTERS1  doner-kebab   tbhydro logo

      
     szop logo           

 Partnerzy Klubu ::
logo-peryferia

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2013 Nielba Wągrowiec - piłka nożna - Oficjalna strona MKS Nielba Wągrowiec. Wszelkie prawa zastrzeżone.